לפרטים נוספים
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
דגם:
לפרטים נוספים>>
לפרטים נוספים
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
דגם:
לפרטים נוספים>>

 מזרונים במבצע

 

קרה לכם פעם שקמתם עם כאבים בגב או בעורף? קרה לכם שהתהפכתם לכל הצדדים ולו רק כדי למצוא את התנוחה הנכונה? קרה לכם פעם שקמתם אבל הרגשתם שלא ישנתם מספיק עמוק? אם עניתם על רוב התשובות כן,כנראה שהמזרן שלכם צריך ללכת.

כיום יש מגוון רחב של מזרנים שנמכרים בשוק. הדרך הטובה ביותר לדעת איזה מזרון יטייב את השינה שלכם,היא פשוט ללכת בעצמכם ולנסות מזרון אחר מזרון עד שימצא האחד שמתאים לכם. הדבר החשוב השני בעת בדיקת מזרן,הוא לבדוק שיש אחריות על המוצר,וכמו כן מומלץ בחום לא לרכוש מיטה שמגיעה עם מזרון מובנה,כי אז יהיה קשה להחליף.
 
אז ברשותכם הבה ניגש לסוגי המזרונים במבצע המצויים כיום בשוק. המזרנים הישנים יותר הם מזרוני הקפיצים-מזרון שעשוי שכבה עבה של ספוג,שבתוכה ישנם קפיצים סליליים. הדבר העיקרי שיקבע אם המזרון הוא איכותי או לא,הוא צפיפות הקפיצים. צפיפות קפיצים נמוכה,מונעת זעזועים במזרון גם עושה את המזרן רך יותר. בחלק מהמזרנים יש שכבה של חומר שנקרא "אקרילן" שמקנה למזרון עוד נדבך של רכות.
 
מזרוני הלטקס הם סוגי מזרונים במבצע נפוצים מאוד כיום,למרות כיום אין מזרונים במבצע שמיוצרים מ-100 אחוזים של לטקס כיוון שהחומר עצמו מאוד יקר. מזרוני הלטקס עשויים משכבה פנימית של ספוג שמעליו שכבת לטקס ומעליו בד. גם פה בדומה למזרון הקפיצים,ישנה משמעות לצפיפות בפנים המזרון,במקרה הזה ספוג. טווח המחירים למזרוני לטקס הוא יחסית גדול,כיוון שהמחיר תלוי מאוד בעובי שכבת הלטקס המצויה במזרון-יותר לטקס יותר כסף.
 
סוג המזרונים במבצע האחרונים שנדבר עליהם הוא המזרונים במבצע ה"אורטופדיים". ישנם 2 סוגים של מזרונים במבצע כאלה,הראשון נקרא ויסקו ג'ל והשני נקרא טמפור. מזרון הטמפור פותח במעבדות NASA בארה"ב ומה שמייחד אותם,זה שהם מקבלים את צורת הגוף של מי ששוכב עליו ואחר כך המזרון חוזר לצורתו המקורית אחרי שקמים. הויסקו ג'ל כמו שכן הוא,עשוי משכבה עבה מאוד של ג'ל-מה שנותן אפקט מאוד דומה לזה של הטמפור,וגם מקנה רכות מיוחדת.
 
הבד הוא נושא שמאוד כדאי לשים לב אליו בכל סוגי המזרונים במבצע,הבד צריך להיות אנטי-בקטריאלי,ודוחה כתמים. אנחנו שוכבים על המזרון די הרבה,ולעתים אנחנו מזיעים,ולכן כדאי שהמזרון לא יקבל את ריחות הגוף.